Nebezpečné infekce zvířat a člověka

Kód: 0000ZZZZ06
Balík S
Neohodnoceno
33 Kč 33 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení

NEBEZPEČNÉ INFEKCE ZVÍŘAT A ČLOVĚKA (aneb užitečné informace nejen pro chovatele)

edice Biologie pro všední den

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Z obsahu:
Co to jsou zoonózy – deset nejvýznamnějších z nich podle počtu onemocnění v ČR – salmonelóza, borrelióza, toxoplazmóza a další – strašáci z televize aneb největší zabijáci v dějinách lidstva – mor, neštovice, tuberkulóza atd. – ptačí chřipka – jak se odhalují původci v laboratoři – jak lze onemocněním předcházet – o soužití se zvířaty v domácnosti – pes, kočka, akvarijní ryby, obyvatelé stájí a chlívků, ptáci, plazi, obojživelníci, drobní savci – na co si dávat pozor při pobytu v přírodě a práci na zahradě nebo při stravování – o cestování – prevence v těhotenství – na závěr letem světem (dalších 80 zoonóz v přehledu)

Edice je určená široké veřejnosti, včetně odborné. Tituly, které budou v edici vycházet, můžeme charakterizovat jako naučnou literaturu psanou přístupnou a srozumitelnou formou. Tuto publikaci napsali autoři pracující ve Státním veterinárním ústavu Praha, předmluvu RNDr. Petr Kodym, vedoucí Národního referenčního pracoviště pro toxoplazmózu ze Státního zdravotního ústavu Praha.
Cílem publikace je srozumitelně informovat o nemocech přenosných mezi zvířaty a člověkem. Autoři zvolili tři různé přístupy, jak čtenáře s nimi seznámit a jak s knihou pracovat.
V prvém oddíle vybrali ty zoonózy, které jsou v podmínkách naší republiky nejčastěji se vyskytující (od tisíců případů ročně po desítky hlášených onemocnění), a tudíž pro běžného čtenáře nejdůležitější i z hlediska poučení a možné prevence.
V další části autoři vybírají nejznámější a nejstrašnější původce, kteří v minulosti zabíjeli ve velkém, ale dnes se již na našem území např. ani nevyskytují (mor, neštovice atp.), ale při cestách do zahraničí bychom alespoň rámcový přehled o jejich výskytu měli mít.
A závěrečnou kapitolu Letem světem věnují náročným čtenářům jako zdroj příležitostné informace o dalších zoonózách.
Celkem je v knize uvedeno na 100 zoonóz, velká část má obrazový doprovod (záběry z mikroskopu, životní cykly parazitů atp.). Velmi důležité a prakticky laděné jsou kapitoly o soužití člověka se zvířaty, ať v domácnosti městské, nebo venkovské, o stravování a cestování. Zvláštní pozornost je věnována infekcím nebezpečným pro děti a těhotné ženy.

Kniha přináší cenné informace široké veřejnosti, především pak chovatelům a majitelům zvířat a všem, kteří přicházejí se zvířaty do kontaktu. Odpoví i na řadu otázek těm čtenářům, kteří se s některou z těchto infekcí již setkali.

Technické údaje:
Formát: A5
Vazba: pevná
Rozsah: cca 200 stran, 2 barevné přílohy na křídě
Ilustrace: Jan Maget
Fotografie: kolektiv autorů, cca 70 ks

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro širokou veřejnost
Hmotnost: 0.4 kg
Autor: Sedlák K., Tomšíčková M.
Formát: A5 148x210 mm
Počet stran: 212
Vazba: V8a - šitá
Vydání: 1.
Vyšla: 2006
ISBN: 80-86960-07-2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: