Přírodopis II pro 7. ročník ZŠ

Kód: 52 7039
Balík S
Neohodnoceno
179 Kč 179 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení

Učebnice úzce navazuje na předcházející díl pokračováním přehledu organismů (částí zoologickou a botanickou).
3. aktualizované vydání

Učebnice disponují aktuální doložkou MŠMT, vydanou v roce 2022.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Třetí vydání tohoto dílu prošlo rozsáhlými úpravami a aktualizacemi, které však respektují tradiční schéma titulu. Kolektiv autorů se soustředí především na nové informace v oboru a přehled systematiky. Je nutno dodat, že i přesto zůstává koncept učebnice pro své znalce a učitele stejný. Proměny je čekají také např. v podobě nových a digitálně vylepšených ilustrací či fotografií.

V první části se text učebnice věnuje zoologickému přehledu a postupně charakterizuje ve svých kapitolách jednotlivé druhy živočichů (strunatci, obratlovci – kruhoústí, paryby, ryby, obojživelníci, plazi, ptáci). Dále pak pokračuje částí botanickou, systematickým přehledem nižších a vyšších rostlin, uvozeným obecnými kapitolami, které vysvětlují pojmy jako jsou stavba rostliny, kořen, stonek, list, květ, opylení, plod, semeno, nebo rozmnožování rostlin.

Členění textu je obdobné jako v předchozím titulu, i zde na nás čekají četné náměty na samostatná pozorování a práce, např. jak rozeznat letícího čápa od volavky, jak se krmí sýkorky, co je strakapoudova kovadlina či jak si zhotovit vlastní herbář, jak pracovat s klíčem, jak objevit druhy rostlin na internetu a v jiných aplikacích, jak připravit mikroskopické preparáty stonku rostlin, jak pěstovat vybrané druhy rostlin atp. Poslední část laboratorních prací je nově rozšířena o kapitolu, která nás provází domácí praktickou a distanční výukou.

Závěrečné kapitoly o vztazích a rozšíření rostlin, o exotických rostlinách a plodech shrnují botanickou problematiku, zatímco se zoologickou problematikou se neloučíme. K savcům a shrnujícím kapitolám o obratlovcích se vrátíme v učebnici Přírodopis III.

Doplňkové parametry

Kategorie: Přírodopis
Hmotnost: 0.41 kg
Autor: Dobroruka L. J., Gutzerová N., Havel L., Chocholoušková Z., Kučera T.
Formát: A4 210x297mm
Počet stran: 152
Vazba: V4 - šitá v měkké obálce
Vydání: 3.
Vyšla: 2022
ISBN: 978-80-86960-60-9

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: