Přírodopis II pro 7. ročník ZŠ

Kód: 52 7039
Balík S
Neohodnoceno
198 Kč 180 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Učebnice úzce navazuje na předcházející díl pokračováním přehledu organismů (částí zoologickou a botanickou).


Učebnice disponují aktuální doložkou MŠMT, vydanou v roce 2016.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V jedné části se text postupně věnuje živočichům se strunou hřbetní (strunatci, obratlovci - kruhoústí, paryby, ryby, obojživelníci, plazi, ptáci) a v části botanické pokračuje systematickým přehledem vyšších rostlin, uvozeným obecnými kapitolami vysvětlujícími pojmy rostlina, kořen, stonek, list, květ, opylení, plod, semeno, vegetativní rozmnožování atp.

Členění textu je obdobné jako v předchozím titulu, i zde na nás čekají četné náměty na samostatná pozorování a práce, např. jak rozeznat letícího čápa od volavky, jak se krmí sýkorky, co je strakapúdova kovadlina či jak si zhotovit vlastní herbář, jak pracovat s klíčem, s atlasy, jak připravit mikroskopické preparáty stonku rostlin, jak pěstovat vybrané druhy rostlin atp.

Závěrečné kapitoly o vztazích a rozšíření rostlin, o exotických rostlinách a plodech shrnují botanickou problematiku, zatímco se zoologickou problematikou se neloučíme. K savcům a shrnujícím kapitolám o obratlovcích se vrátíme v učebnici Přírodopis III na začátku výkladu o nejrozšířenějším a nejúspěšnějším obratlovci - člověku. Rozsah 152 strany. V4.

Doplňkové parametry

Kategorie: Přírodopis
Hmotnost: 0.41 kg
Autor: Dobroruka L. J., Gutzerová N., Havel L., Chocholoušková Z., Kučera T.
Formát: A4 210x297mm
Počet stran: 152
Vazba: V4 - šitá v měkké obálce
Vydání: 3.
Vyšla: 2022
ISBN:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: