Saola aneb největší zoologické objevy posledních let

Kód: 0000ZZZZ10
Balík S
Neohodnoceno
45 Kč 45 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Fascinující kniha
● o nových, dosud neznámých druzích zvířat
● o dobrodružstvích v pralese i v laboratořích
● o zoologii a vědcích, jak je neznáte

Detailní informace

Detailní popis produktu

„Ty dveře byly docela obyčejné. A přece jsem nedočkavostí div nepodupával, když jsem před nimi stál spolu s kameramanem na verandě Lesnického výzkumného ústavu v Hanoji. Pak doktor Nguyen Huy Thang dveře konečně odemkl a hned za nimi stálo slůně velikosti bernardýna; vedle něj široce rozevíral tlamu tygr. Vstoupili jsme do místnosti přeplněné vycpaninami, z nichž mnohé jistě pamatovaly ještě koloniální časy, a pak jsme to uviděli! Tmavohnědé zvíře s podivnými rohy. Saola. Koukal jsem na vycpaninu jako očarovaný a uvědomoval jsem si, že tohle před námi dosud spatřilo jen pár Evropanů. Psal se rok 1995 a objev saoly, nového druhu kopytníka z vietnamských pralesů, byl největší zoologickou senzací mnoha posledních let.“

Po roce 1992, kdy byl objeven ve vietnamské džungli dosud neznámý kopytník saola, následovaly brzy další podobné nálezy, a odstartovaly tak novou éru zoologie. Zároveň tyto vědecké senzace upozornily na to, že naše planeta není zdaleka definitivně prozkoumána, jak se zdálo a tvrdilo. Znovuobjeveno bylo také několik druhů živočichů pokládaných za vyhubené. Zdá se, že věk romantiky a dobrodružství se vrací, a právě toto je ústřední myšlenka titulu.

V české vědecko-populární literatuře tak vůbec poprvé vychází titul, který podává ucelený přehled o důležitých zoologických objevech v uplynulých patnácti letech, a zároveň přináší informace i o širších souvislostech problému – o vzniku a významu druhové rozmanitosti, a především nebezpečí, které jí dnes vlivem lidské činnosti hrozí. Historie mnoha objevů je přitom provázena až detektivní zápletkou a nečekaným rozuzlením.

Přejeme si, aby se stejně dychtivým zájmem, s jakým jsou přijímány informace o nových zoologických objevech v agenturních zpravodajstvích a médiích, čtenáři přijali i knižní zpracování tohoto námětu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro širokou veřejnost
Hmotnost: 0.3 kg
Autor: Jan Hošek
Formát: A5 148x210 mm
Počet stran: 216
Vazba: V2 - lepená
Vydání: 1.
Vyšla: 2007
ISBN: 978-80-86960-27-2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: