Užitečné fyzikální tabulky pro ZŠ a víceletá gymnázia

Kód: 42 6054
Balík S
1 hodnocení
59 Kč 59 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Užitečné fyzikální tabulky představují souhrn nejužívanějších údajů na úrovni ZŠ a nižších tříd víceletých gymnázií nejen v předmětu fyzika.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsahují i Mendělejevovu tabulku chemických prvků, která je nepostradatelná ve výuce chemie. Přehled planet sluneční soustavy (s údaji aktualizovanými v roce 2005) poslouží i v zeměpisu či přírodopisu. Zvláštní pozornost zasluhuje tabulka hustot různých látek, která není dělena (jak je běžným zvykem u publikací tohoto charakteru) do několika různých tabulek, často i různě umístěných podle toho, zda se jedná o chemický prvek, chemickou sloučeninu či materiál. Pro žáky 6. a 7. tříd je totiž obtížné rozlišit, co je chemický prvek a co je sloučenina, protože chemii mívají obvykle až od 8. třídy. Z praktických důvodů jsou všechny látky řazeny v abecedním pořádku a odlišení prvků je provedeno jinou barvou.

V tabulkách žáci najdou hodnoty důležitých konstant, teplotní a tepelné vlastnosti nejobvyklejších látek, tj. body tání a varu, měrné tepelné kapacity a měrná skupenská tepla tání a varu a další praktické údaje.

I svým formátem jsou Užitečné fyzikální tabulky vskutku užitečné: šetří místo a (na rozdíl od běžně používaného knižního vydání) hmotnost žákovských aktovek zvýší naprosto neznatelně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fyzika
Hmotnost: 0.04 kg
Autor: Smolová Marcela Mgr.
Formát: A5 148x210 mm
Vazba: Složený pás
Vydání: 1.
Vyšla: 2006
ISBN: 80-86960-10-2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: